KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 14332120
nr 1433 2120
Nissan Engel
(f. 1931), Israel
Färgetsning, Signerad, numrerad 64/150, "Jerusalem". Bildmått: 28x20, yttermått inklusive ram: 53x44 cm
Nissan Engel, Israelisk bildkonstnär född 1931.
måndag 22 november 2021
kl 18:39:02
22 nov