KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 14332120

nr 1433 2120

Nissan Engel

(f. 1931), Israel

Färgetsning, Signerad, numrerad 64/150, "Jerusalem". Bildmått: 28x20, yttermått inklusive ram: 53x44 cm

Nissan Engel, Israelisk bildkonstnär född 1931.

måndag 22 november 2021
kl 18:39:02

  • Tema
  • 22 nov

Nissan Engel

Läs mer om Nissan Engel